Taneczne Obozy

16-23 sierpnia 2014-   Hotel Antoni- Kolonia Łaszczówka – ROZTOCZE

plakatobozowy

W tym roku pedagogami będą Irina Kalitina i …Elena Kaliszewska
• Obóz z Iriną i Elena
• 18-23 sierpnia 2014 Tomaszów Lubelski


W programie

Warsztaty, wykłady
, aqua fitness
wieczorne szaleństwa taneczne w hotelowym klubie
orientalne wieczorki z shisą
wycieczki po urokliwym Roztoczu
pyszne jedzonko
Poranna zumba

Luksusowy Hotel „Antoni” to miejsce gdzie można spędzić czas w bardzo atrakcyjny sposób: basen , kręgle, wycieczki rowerowe.,,SPA- masaże i inne zabiegi
www.hotelantoni.pl
A nade wszystko -TANIEC-

Irina poprowadzi dla nas warsztaty

1596727_627364924002935_1163155180_o
1) Tabla solo
2) Iraki
3 Pieśń egipska (technika punktowa).
4)”Piękny i profesjonalny taniec nie musi być bardzo skomplikowany”.
– wspaniały warsztat byłam we Lwowie i polecam z całego serca.
Irina pięknie wyjaśnia na czym polega profesjonalizm w tańcu i co o tym decyduje.

Elena Kaliszewska tancerka, choreograf, nauczyciel tańca. Zawodowo tańczy od 15 lat. Ukończyła Wyższa Szkołę Choreografii i Tańca Narodowego w Taszkencie Uzbekistan. Jest założycielką i dyrektorem artystycznym Studio Dance SOGDIANA oraz zespołu tanecznego Show Dance SOGDIANA. Finalistka wielu międzynarodowych turniejów i konkursów tanecznych tańca towarzyskiego oraz tańca orientalnego ( Azja Środkowa, Kazachstan, Rosja, Polska, Niemcy).

309467_125276847573279_759418425_n

Elena Kaliszewska
poprowadzi warsztaty:
1)Tango Oriental – konkursowa choreografia show oriental
2) Romantyczny, zwiewny, tajemniczy woal w tańcu- choreografia.
3) BELEDI

Organizator
Iwona Torbicka
t. 502 219 168

Cena 1300 zł
Zapisy aktivgen@wp.pl
Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz kartę zgłoszeniową, która należy wypełnić i odesłać 😉

 

Do zobaczenia na cudownie roztańczonym obozie.

Iwona Torbicka

t. 502 219 168

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Wyjątkowy obóz i warsztaty z Aleksiejem Riaboszapką w Tomaszowie Lubelskim 3.07-9. 07.2011

6 Wspaniałych warsztatów ze znakomitym tancerzem i pedagogiem Aleksiejem Riaboszapką
W luksusowym hotelu „Antoni” w Tomaszowie Lubelskim
3.07-9.07.2011.
To będzie wyjątkowy tydzień.

www.hotelantoni.pl

W programie:
6 warsztatów z Aleksiejem
6 warsztatów z polskimi i ukraińskimi tancerkami
Sowillo, Zainą, Eyyam, Iriną, Chrystyną….
Codziennie zajęcia z Aqua fitness- każde zajęcia będą inne( będzie tez taniec brzucha w wodzie)- prowadzi Iwona Torbicka
Wieczorne szalensta w basenie- bicze, przeciwprądy, jacuzzi, sauna, beczka itp.
Codziennie rano Aktivdance- prowadzi Miranda
Wycieczki po urokliwym Roztoczu.
Wspólne ogniska
Imprezy z tańcami w „Las Vegas”(kręgielni)

Wszystko czego twoja dusza zapragnie znajdziesz w luksusowym hotelu „Antoni”, który przez 7 dni będzie naszym tanecznym ( i nie tylko) światem.
Koszt obozu z noclegami i wyżywieniem 1800zł,

Dla osób które nie znają Aleksieja
http://www.belly-dance.pl/forum/show…5%9Bc-seniczna

Tematy warsztatów z Aleksiejem.

[B]1. Specyfika wykonania tańca do arabskiej pieśni klasycznej, na przykładzie choreografii do „Sgur el amar” Melham Berrokad

2. Folklor Bliskiego Wschodu: siwa, nuba, algierski.

3. Show style: jazz-tabla.

4. Shabby – shabeby – sharaya – różne oblicza jednego Egiptu.

5.Gatunki folklorystyczne Maghrebu – Maroko i Tunis (+ mini-układy).

6.Contemporary bellydance

Tematy z polskimi i ukrainskimi tancerkami:

Eyyam- Hagalla+ beledi

Naima- wykłady : Gatunki i Nazewnictwo baletowe przydatne w tańcu orientalnym

Sowillo- Rumba orientalna

Zaina- Modern oriental

Irina- „Podstawy techniki punktowej (kairski modern) na przykładzie choreografii do jednej z pieśni w wykonaniu orkiestry Leili (Egipt-Ameryka).

Chrystyna- beledi akordeon.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w kwocie 250 zł.
i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Pierwsza wpłata 250 zł będzie w kwietniu.
Druga 500 zł do połowy maja.
Reszta kwoty czyli 1050 zł do 15 czerwca.

Można rozłożyć całość na inne raty- najważniejsze to wpłata zaliczki i rezerwacja miejsca.
Całość do 15 czerwca.

Pojedyncze warsztaty z Aleksiejem – 190 zł.
Pojedynczy warsztat z innymi tancerkami – 80- zł

Podczas obozu będzie możliwość skorzystania z indywidualnej lekcji z Aleksiejem. Godzina indywidualnych zajęć – 40 euro.

Zapisy
Iwona Torbicka

aktivgen@wp.pl
t. 502 219 168

Eyyam poprowadzi dla nas warsztat Hagalla & Beledi Show

Eyyam – instruktor & tancerka Orientalnego Tańca Brzucha. Obecnie prowadzi stałe zajęcia w Szczecinie i Słupsku oraz warsztaty w Polsce. Współpracowała również z Poznańską Akademią Tańca (2009-2011). Posiada wieloletnie(od 2003 roku) doświadczenie w prowadzeniu zajęć tanecznych oraz profesjonalne wykształcenie: Specjalista Form Gimnastyczno – Tanecznych i Fitness oraz Instruktor sportu w dziedzinie Tańca (studia podyplomowe i kurs – AWF Poznań). Swoje umiejętności doskonaliła uczęszczając na warsztaty i popierając kształcenie lekcjami indywidualnymi u renomowanych instruktorów z Turcji, Syrii, Egiptu, Niemiec, Holandii, Belgii i Polski. Tańczyła przez rok w Berlinie z zespołem tancerek orientalnych „Velvet Snake”. Swoim tańcem uświetniła wiele prestiżowych imprez w kraju i za granicą. Finalistka Miss Belly Dance of Europe 2010, Finalistka Krajowych Mistrzostw Polski Belly Dance 2010 i 2009, 4 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki World Dance Week 2009, 5 miejsce – Europejskie internetowe kwalifikacje do spektaklu „Bellydance Evolution”. Eyyam prowadzi kursy, warsztaty z tańca orientalnego na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Tancerka specjalizuję się w stylach klasycznych oraz w odmianach modern z rekwizytami, jak również w fuzji z flamenco, które tańczyła przez 3 lata i również uczyła tego stylu. Z wykształcenia magister Fizyki Medycznej. Więcej informacji, zdjęcia i filmy na stronie: www.Eyyam.pl

Hagalla & Beledi Show – warsztat ukazujący jak połączyć w 1 interesujący pokaz tańca – dwa różne style. Folklorystyczną Hagallę – podczas nauki której techniczne przypomnimy „hagallę” (…a szczególnie odróżnimy ją od 3/4!), a następnie nauczymy się choreografii tradycyjnie opartej na ruchu „hagalla” z łączącymi dynamicznymi elementami. Płynnie z muzyką przejdziemy w styl „Beledi” – poznamy elementy choreografii i improwizacji, a także bardzo ważne ruchy charakterystyczne dla tego stylu.

Naima- wykłady :
„Gatunki” 2 h i „Nazewnictwo baletowe przydatne w tańcu orientalnym” 1 h.

Naima – jest nauczycielką tańca orientalnego. Specjalizuje się zarówno w egipskim tańcu klasycznym, w gatunkach folklorystycznych, takich jak: melaya leff, raks assaya, halidżi (khaleegy, saudi), haggala etc., w shaaby (pop arabski), jak i tradycyjnych i najnowszych formach beledi oraz w tańcu z woalem (w stylu klasycznym i amerykańskim).
Tańcem orientalnym zajmuje się od 2005 roku. Uczyła się u najlepszych tancerek polskich i u mistrzów zagranicznych, takich jak: Aziza, Elwira Janitzki, Zaza Hassan, Ehab Atia, Momo Kadous, Orit Maftsir, Mayodi, Khaled Mahmoud, Nour i Yasser, Aleksiej Riaboszapka, Marina Oganyan, Djamila (Berlin), Beata i Horacio Cifuentesowie, Magdy El Leisy, Lubna Emam, Khadejah i Mustafa (Berlin), Diana Tarkhan, Kazafy, Aida Nour, Ahmed Fekry, Camelia, Mahmoud Reda, Nawal, Nesma, Khalida i in.
Prezentowała się na dziesiątkach imprez kulturalnych, firmowych i prywatnych, początkowo z zespołem „Malikat Szams”, powstałym przy STO „Amira”, do którego należała w latach 2007-2009, następnie solo lub w duecie na największych festiwalach i eventach orientalnych w Polsce, takich jak: „Koktajl Orientalny” (Warszawa 2010) „Orient Addicts” (Lublin 2010), „Polskie tancerki w hołdzie Mistrzowi Redzie” (Katowice 2010), „Urodziny Strefy Ruchu” (Kraków 2010) i in.
W 2009 roku ukończyła kurs prowadzony przez prof. Zazę Hassana i jako jedna z kilku osób w Polsce złożyła egzamin instruktorski I stopnia. Prowadzi zajęcia regularne i warsztatowe (z zakresu historii, techniki i choreografii tańców klasycznych, shaaby i folkloru). Jeździ prezentacjami i warsztatami po całym kraju. Prowadziła gościnnie zajęcia w ośrodkach w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Chorzowie i Gdańsku.
Pod pseudonimem „Roksolanka” stworzyła i nadal redaguje największy polski internetowy słownik terminologii z zakresu historii i tradycji tańca orientalnego na www.belly-dance.pl.

Wykład 1: Gatunki i style tańca orientalnego.

Wykład będzie miał charakter porządkujący. Omówione zostaną różne gatunki i style tańca orientalnego od folklorystycznych do klasycznych, powiemy sobie, co to jest raks sharki i czym się różni od pozostałych tańców. Pokażemy też kostiumy odpowiednie do danego tańca, co pomoże Wam w przyszłości ustrzec się przed faux pas scenicznym. Oczywiście żadna z wygłoszonych kwestyj nie będzie miała charakteru absolutnego, za to subiektywny – jak najbardziej Z pewnością jednak takie porządkowanie może być znakomitym punktem wyjścia do budowania własnych koncepcji i rozumienia różnic między gatunkami. Wykładowi będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz pokaz krótkich filmów.

Wykład 2: Terminologia baletowa w tańcu orientalnym

Bardzo często nauczyciele tańca orientalnego przemawiają do nas językiem baletu. Nawet jeśli nie chcemy styliowac naszego tańca na klasykę, znajomość nazewnictwa może być bardzo przydatna do zrozumienia zaleceń mistrzów. Omówimy sobie najczęściej używane określenia, pokażemy, jakie figury określa się nimi w balecie, a co odpowiada im w orientalu.
Wykładowi będzie towarzyszyły prezentacja multimedialna.
Słuchaczki dostaną drukowane materiały pomocnicze z definicjami i ilustracjami

]

Warsztaty z ZAiną


Modern belly dance-

warsztat choreograficzny, który oderwie nas na moment od tematyki klasycznego tańca orientalnego i przeniesie w nieco inne klimaty. Założeniem choreografii jest występ na scenie, niemniej jednak, nie będzie on należał do typowych. Z tym, z czym przyjdzie wam zmierzyć się w trakcie waszego wyimaginowanego występu, raczej nie spotkacie się w rzeczywistości. Choć tak właściwie, nie jest to wykluczone….
Do zajęć potrzebny będzie ciężki, prostokątny woal

 

Warsztaty z Sowillo

 

 

Rumba orientalna ze skrzydłami Iziz – 3h

 

Rumba orientalna to zmysłowa fuzja filmowego latino z klasycznym beledi. W pięknej, soczyście romantycznej muzyce rumby ukryta jest jakaś zniewalająca siła, której nie oprze się żadna kobieta – wprowadza tancerkę w stan błogości i…spełnienia, który znajduje odzwierciedlenie w pełnych gracji, miękkich ruchach całego ciała.

Warsztat złożony jest z dwóch części. Pierwsza godzina warsztatów będzie wprowadzeniem do stylu rumby orientalnej – przedstawione zostaną charakterystyczne figury i sekwencje umożliwiające swobodną improwizacje do rumby orientalnej. Przedmiotem drugiej części warsztatów będzie choreografia w charakterze oriental fantazy – oryginalne połączenie rumby z tańcem ze skrzydłami Iziz do utworu: Windows of the East by Ron Googwin. Prosimy o zabranie ze sobą skrzydeł.

 

Irina Kalitina

– założycielka i właścicielka Lwowskiego Klubu Miłośników Tańca Arabskiego „Karawan“, od niedawna również własnej organizacji Klub Tańca „Karawan-Lwów“. Instruktor, sędzia belly dance, organizator festiwali tańca orientalnego we Lwowie (najbliższy – w październiku), wielokrotna zwyciężczyni konkursów Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego w kategorii seniorów zaawansowanych, zarówno w klasyce jak i w folklorze. Regularnie się kształci i bierze udział w festiwalach w Egipcie, na Ukrainie i w Europie.
Irina preferuje styl „kairski modern“, chociaż podobają jej się praktycznie wszystkie style. Uwielbia taniec dojrzałych kobiet  Jak sama podkreśla: „Dzieciństwo i młodość są piękne i beztroskie same w sobie. Cierpienia miłości w wykonaniu młodziutkiej tancerki mogą wyglądać nieautentycznie, a nawet śmiesznie. A dojrzała, piękna kobieta potrafi i rozśmieszyć, i wycisnąć łzę, i skłonić do zadumy nad czymś własnym, intymnym…“

To jeszcze nie wszystko co dla was mamy:

 

Chrystyna Jaremczuk

 

– jedna z najlepszych instruktorek klubu „Karawan“, wielokrotna medalistka i finalistka większości konkursów, odbywających się na Ukrainie. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach na Ukrainie i za granicą. Posiada dużą wiedzę i pedagogiczny talent do przekazywania jej w bardzo przystępny sposób. Jest bardzo pozytywną osobą. Jak twierdzi Irina: „Chrystyna, w odróżnieniu od wielu młodych tancerek rozumie, że na wyrażanie cierpień przy pomocy dramatycznych grymasów ma jeszcze czas. Dlatego jej choreografie są zawsze wesołe, pełne radości życia, kokieteryjne i nieco łobuzerskie!“Chrystyna poprowadzi dla nas beledi-akordeon .
Podaję tez plan obozu( jeszcze czekamy na akceptację Aleksieja)
Przypominam o tym,ze trzeba wysłac do mnie wypełnioną karte zgłoszeniową i zaliczkę 250 zł( kwiecień)
Pozdrawiam cieplutko
Iwona Torbicka

—————————————————————————————————————————————————————

Organizujemy letnie i zimowe obozy tańca brzucha.

Totalnie Unikalny Kurs 8

Tańca brzucha

połączony z luksusowym wypoczynkiem

1-7 .08.2010 „Zajazd U Antka” Tomaszów Lubelski

Obóz przeznaczony jest dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.

7dni, 6 intensywnych warsztatów, 5 nocy w stylu Shisha Orient Party !!!

Zakwaterowanie i wyżywienie : http://www.zajazduantka.pl/

Warsztaty: intensywne, przekrojowe, każde zagadnienie omawiane jest od absolutnych podstaw aż do formy bardzo zaawansowanej.

Warsztaty stanowią formę kursu „ w pigułce”, przeznaczone są dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania, chcących zdobyć, uzupełnić, sprawdzić bądź uporządkować swoją wiedzę i umiejętności.

Wszystkie uczestniczki zostaną zaopatrzone w stosowne pomoce naukowe.

Kurs zakończony jest egzaminami (dla chętnych)

Instruktor: Magdalena Mota Nadira

Nadira

NADIRA – dyplomowana instruktorka Belly Dance

Szkoły Tańca Arabskiego RASHA i Polskiej Federacji Tańca

Zawodowa tancerka i dyplomowana instruktorka tańca brzucha.

Specjalizuje się w tańcu arabskim opartym na balansie.

W tańcu wykorzystuje liczne rekwizyty: skrzydła Isis, świeczniki, arabskie saggaty, miecze, dzbany, woale, laski.

Jej taniec łączy w sobie sprzeczności – żywioł i skupienie, namiętność i skromność, temperament i kobiece ciepło.

Jest osobą ciepłą, serdeczną, swoją wiedzę przekazuje w sposób czytelny.

www.nadira-orient.prv.pl

Więcej o poprzedniej edycji

http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php?t=496

Organizator:

Fitness Klub AktivGen Iwona Torbicka

Lublin ul. Lwowska 8/44

www.aktivgen.prv.plwww.taniecbrzuchalublin.pl

tel. 502 219 168

Cena- 1500zł od osoby zawiera:

-Zakwaterowanie – w Zajeździe „ U Antka”- pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami wyposażone w radio, telewizję satelitarną, stały dostęp do Internetu :http://www.zajazduantka.pl/

-Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,

Warsztaty, 2x dziennie po 2 godziny z Nadirą+ 2 godz kursu Drum solo  z    Jasirah

-Materiały szkoleniowe,

-Imprezy orientalne,

-Egzamin z dyplomem,( dla chętnych)

-Wycieczki po Roztoczu, http://www.belly-dance.pl/galeria/showgallery.php?cat=678

-Wspólne ogniska, np. http://www.belly-dance.pl/galeria/showphoto.php/photo/2367

-Ubezpieczenie.

Pobyt uprzyjemni korzystanie z sauny, siłowni, gra w bilard.

Przejażdżki bryczką.

Będziemy organizować sobie tańce w plenerze ( zadaszona scena) i ogniska z przepysznym jedzonkiem.

Wiecej na http:// www.aktivgen.prv.pl

Wspomnienia:

Po pierwsze – i chyba najważniejsze: zajęcia. Nigdy wcześniej (ani
później) nie zdobyłam tak kompleksowej i usystematyzowanej wiedzy – i to w tak krótkim czasie. Mogłoby się wydawać (zresztą sama się tego obawiałam), że tydzień to zdecydowanie za mało, by w jakimkolwiek sensownym stopniu ogarnąć tak ogromny materiał.  Przed wyjazdem liczyłam raczej na to, że tylko trochę „liznę” tematykę na tyle, żeby się z grubsza orientować z czym to się je (wcześniej w ogóle nie tańczyłam z żadnym rekwizytem). Okazało się jednak, że zajęcia były prowadzone w sposób wyjątkowo przejrzysty i uporządkowany i *naprawdę* dużo z nich wyniosłam. Oczywiście samo uczestnictwo w obozie nie może uczynić nikogo mistrzem w posługiwaniu się rekwizytami, ale w połączeniu z materiałami, które otrzymuje każda uczestniczka, stanowi ono świetną bazę do pracy we własnym zakresie. Jak wspominałam wcześniej, przed obozem nie miałam do czynienia z rekwizytami. Myślę jednak, że również osoby, które miały już z nimi kontakt, wiele mogą się nauczyć. Repertuar ruchów jest naprawdę bardzo obszerny, poza tym usystematyzowanie posiadanych umiejętności jest także przydatne. Bardzo ważna dla mnie była również sama tematyka warsztatów – o ile zajęcia z tańca z woalem czy z laską są stosunkowo często spotykane, o tyle (przynajmniej w mojej okolicy) tańca z mieczem, tacą, skrzydłami czy nawet dwoma woalami nie uczy nikt. Dodatkowe słowo pochwały należy się również instruktorce – Nadirze:) Ma ona niewątpliwie talent do tłumaczenia, jest cierpliwa i bardzo
sympatyczna:)

Ale oczywiście nie samymi zajęciami człowiek żyje;) Hotel, w którym mieszkałyśmy, był bardzo ładny, generalnie okolica przepiękna (duuużo zieleni! dla ślązaczko-warszawianki to wielki plus;) ), dostawałyśmy aż za dużo b. smacznego jedzenia, a w przerwach między zajęciami wybierałyśmy się na różne wycieczki. Poza tym poznałam kilka bardzo sympatycznych dziewczyn, z którymi teraz widuję się na warsztatach:)

Generalnie zeszłoroczny obóz wspominam bardzo ciepło, czego najlepszym chyba potwierdzeniem jest to, że wybieram się na niego ponownie (tym razem na poziom I-II).

Asia Świetlicka

Jesteś zainteresowana tegorocznym obozem – napisz do mnie – przyślę więcej informacji:

aktivgen@wp.pl

Iwona Torbicka

t. 502 219 168

Program obozu:

PROGRAM OBOZU I i II STOPNIA POŁĄCZONEGO Z UNIKALNYM KURSEM DRUM SOLO

I DZIEŃ- niedziela 1 sierpnia

16.00-19.00

Temat:

Kobieta: serce, dusza, ciało…

Oczyszczenie – przebudzenie – samoakceptacja.

Taniec brzucha dla początkujących: zasady, postawa oraz wprowadzenie do bogatego świata kroków, ruchów, figur i ozdobników w tańcu arabskim, taniec symetryczny, wprowadzenie do tańca na ziemi

II DZIEŃ poniedziałek 2 sierpnia

10.00-14.30 ( warsztat tanca brzucha; 2 x2 godziny+ 30 min przerwy)

Temat:

Biodra, brzuch  i biust w tańcu arabskim

17.00-19.00  kurs Drum Solo

Wprowadzenie ruchów UPs & DOWNs, wprowadzenie do bardzo efektownej techniki LAYERING (z ang. nakładanie ruchów). Teoria techniki oraz kilka prostych kombinacji, nauka fragmentu choreografii

21.00 – Shisha Orient Party

III DZIEŃ wtorek 3 sierpnia

10.00 – 14.30 (warsztat tańca brzucha: 2 x 2 godziny + 30 minut przerwy)

Temat:

Praca dłoni, ramion, nóg, tułowia, głowy, taniec włosami oraz mimika w tańcu arabskim.

17.00-19.00 kurs Drum Solo

Poznamy kilka ciekawych rodzajów shimmy obejmującego biodra i biust oraz kilka rodzajów kwadratów biodrami. Kontynuacja nauki techniki layering na trudniejszym poziomie, obejmująca nowe partie ciała i zmienne tempo muzyki, przypomnienie fragmentu choreografii z lekcji poprzedniej i nauka dalszego fragmentu.

21.00 – Shisha Orient Party

DZIEŃ IVśroda 4 sierpnia

10.00 – 14.30 (warsztat tańca brzucha: 2 x 2 godziny + 30 minut przerwy)

Temat:

Taniec z woalem, taniec z dwoma woalami, taniec na ziemi, sposoby przemieszczania się, wykończenia tańca

17.00-19.00 kurs Drum Solo

Wprowadzenie techniki POPs & LOCKs – Teoria techniki oraz ćwiczenia praktyczne obejmując ruchy biustu i brzucha, kontynuacja techniki layering na jeszcze wyższym poziomie, nauka niezwykle widowiskowych kombinacji.
Wstęp do nauki shimmy brzuchem oraz nauka kilku nowych rodzajów shimmy bioder, przypomnienie fragmentu choreografii z lekcji poprzednich i nauka dalszej części.

21.00 – Shisha Orient Party

DZIEŃ V czwartek 5 sierpnia

10.00 – 14.30 (warsztat tańca brzucha: 2 x 2 godziny + 30 minut przerwy)

Temat:

Taniec arabski dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych – część I

Podział kroków, ruchów, figur i ozdobników, dobór do różnych typów muzyki, synchronizacja pracy części ciała; praktyka: łączenie elementów w tańcu, zastosowanie ozdobników, emocje, budowanie napięcia, kontakt z publicznością, zabawa w tańcu, improwizacja a show, planowanie przestrzeni w tańcu, sytuacje nieprzewidziane, zasady planowania występu publicznego, ruchy cedzone, stroboskopy.

17.00-19.00 kurs Drum Solo

Technika POPs & LOCKs – ćwiczenia praktyczne obejmując ruchy bioder.
Kontynuacja techniki layering na jeszcze wyższym poziomie obejmująca nowe partie ciała i niezwykle widowiskowe kombinacje ruchów (połączenie z techniką Pops & locks). Nauka przykładowych efektownych kombinacji ruchów (obejmujących wszystkie partie ciała) do sekwencji dźwięków często powtarzających się w utworach Drum solo. Przypomnienie fragmentu choreografii z lekcji poprzednich i nauka dalszego fragmentu.

21.00 – Shisha Orient Party- występy instruktorek

DZIEŃ VIpiątek 6 sierpnia

9.00 – 11:00 (warsztat)

Temat:

Taniec arabski dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych – część II

Nauka choreografii grupowych

Po warsztacie  przygotowanie do egzaminu- układanie własnych choreografii do egzaminu

16.00-18.00 kurs Drum Solo

Poznamy różne opcje przejścia z górnych do dolnych partii ciała (i na odwrót) oraz możliwości estetycznego wykończenia i wygaszania ruchów, nauka kilku rodzajów trójkątów tułowia oraz drabinek ruchów, praktyka shimmy brzuchem wraz z poznaniem nowych kombinacji wykorzystujących ten ruch, przegląd shimmy bioder i biustu wraz z kombinacjami, przypomnienie fragmentu choreografii i nauka dalszej części.

20.00-nauka arabskiego makijażu scenicznego

(należy przygotować własne kosmetyki: czarna miękka kredka do oczu, eyeliner i płynie z pędzelkiem, brokat)

21.30-egzaminy dla osób chętnych,

impreza pożegnalna (przebranie obowiązkowe J)

DZIEŃ VIIsobota 7 sierpnia

9.00 – 10.30 (warsztat tańca brzucha)

Temat: nauka choreografii grupowych cd.

10.45-12.15kurs drum solo

Zajęcia szóste poświęcone są rzadko spotykanej lecz niezwykle widowiskowej technice taca Drum solo na ziemi, nauka tańca w przechyle, trening rozmaitych rodzajów mostków

KURS DRUM SOLO:
Zajęcia Drum Solo

Kurs ten jest kompleksowym treningiem przygotowującym do tańca Drum Solo na wysokim poziomie!

Na każdych zajęciach zajmiemy się pracą nad budową siły mięśni brzucha, ud, grzbietu, pośladków i ramion. Będziemy wykonywać ćwiczenia zwiększające kontrolę mięśni brzucha i pośladków, ćwiczenia pogłębiające izolację klatki piersiowej i bioder.

Ćwiczenia, wykonywane podczas całego kursu, zwiększą siłę mięśni oraz ich elastyczność. Ćwiczenia na koordynację ruchów pozwolą Wam uzyskać większą kontrolę nad własnym ciałem, ułatwią naukę nowych kombinacji, które z kolei pobudzą Waszą wyobraźnię przy układaniu własnych choreografii. Podczas zajęć nieprzerwanie płyną z głośników rytmy Drum solo co pozwala osłuchać się z różnorakimi rytmami, sekwencjami i w efekcie ułatwia interpretację utworu i przygotowuje do improwizacji.
Kurs obejmuje:

1) Codzienne ćwiczenia zwiększające siłę i elastyczność mięśni, gibkość ciała, izolację i kontrolę mięśni całego ciała
2) Poznanie technik i naukę ruchów wykorzystywanych w Drum solo arabskim oraz amerykańskim:
– ruchy ups & downs oraz kombinacje z wykorzystaniem tych ruchów
– technikę layering wraz z licznymi efektownymi kombinacjami
– technikę pops & locks

– przegląd i naukę niezwykle licznych rodzajów shimmy

– przegląd i naukę różnorodnych kółeczek i kwadratów bioder

– przegląd i naukę trójkątów tułowia i drabinek ruchów

– przygotowanie do występu scenicznego pod kątem mimiki, emocji i zabawy w tańcu, budowania napięcia oraz sztuczek budzących zachwyt i przykuwających uwagę widza

3) Naukę jednej z dwóch choreografii do wyboru (dynamiczne arabskie Drum lub niezwykle precyzyjne i efektowne American Style Drum solo). Nauka choreografii obejmuje dokładne, precyzyjne poznanie ruchów a nie tylko naukę ich kolejności w utworze.
Każda z Was otrzyma czytelny, dokładny zapis choreografii i muzykę.

4) Wiedzę teoretyczną w zakresie poznawanych technik oraz różnic w stylach.

5) Stretching i relaks i wyciszenie:
Część poświęcona na wyrównanie oddechu i rozciąganie wszystkich partii mięśniowych w celu zwiększenia gibkości naszego.

Instruktor na bieżąco kontroluje postawę tancerki, ułożenie miednicy, dłoni i ramion, zwraca uwagę na właściwe, eleganckie stawianie stóp oraz na zmianę nóg, ciężaru ciała oraz stron pracujących w tańcu.

Zajecia prowadzi Paulina Krzek- Jasirah

Paulina Krzek-Jasirah

Zawodowa tancerka, choreograf. Absolwentka Szkoły Tańca Arabskiego RASHA. Tancerka PFT i stażystka po szkoleniu i egzaminach instruktorskich, szkolona ściśle wg IV – stopniowego programu PFT (Polska Federacja Tańca). Mistrzyni Polski Belly Dance w kategorii duety z 2009 roku, Wicemistrzyni Polski Belly Dance w kategorii solo, zdobywczyni trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski Belly Dance w kategorii Mini Formacje. Od wielu lat związana z tańcem towarzyskim, w którym odnosiła liczne sukcesy m.in. Mistrzostwo Małopolski w 1999 roku, od kilku miesięcy solistka zespołu Rasha. Niezwykle pracowita, ambitna, rzetelna, muzykalna, perfekcjonistka. Specjalizuje się w arabskim Drum Solo.

Jesteś zdecydowana na obóz? Napisz do mnie -przyśle ci kartę zgłoszeniową. Potrzebujesz więcej informacji? Chętnie odpowiem na pytania.

aktivgen@wp.pl

Iwona Torbicka

t. 502 219 168

Zajazd ” U Antka”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s